Önce İş Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği; İşin yapılması sırasında, işyerindeki fiziki çevre şartları sebebiyle işçilerin maruz kaldıkları sağlık sorunları ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması veya azaltılması ile ilgilenen bilim dalıdır. Bir kuruluşun gerçekleştirdiği faaliyetlerden etkilenen tüm insanların (çalışanların, geçici işçilerin, alt yüklenici çalışanlarının, ziyaretçilerin, müşterilerin ve işyerindeki herhangi bir kişinin) sağlığına ve güvenliğine etki eden faktörleri ve koşulları inceleyen bilim dalı olarak tanımlanmaktadır.

İş Güvenliği her geçen gün önem kazanırken, yaşanan iş kazaları halen devam ediyor. Bunları önlemenin ve can kayıplarını yaşamamanın yolu, oturmuş bir iş güvenliği kültürünün oluşmasından geçiyor.

 İş Güvenliği ve İş Sağlığı Konusunun Ticaretten Çok Öte Bir Kavram Olduğunu Biliyoruz.

Nilüfer İş Güvenliği olarak öncelikli amacımız, çalışanları yürütülen işten kaynaklanan, sağlık ve güvenliği etkileyen bir veya birden fazla riske karşı koruyan, çalışan tarafından giyilen, takılan veya tutulan, bu amaca uygun olarak tasarımı yapılmış tüm alet, araç, gereç ve cihazları temin etmek ve üretip piyasaya sunmaktır.

Tüm dünya ile eş zamanlı olarak ürün yelpazemizi her geçen gün genişleterek, günümüzde işletmelerin iş güvenliği için aradıkları her nevi kişisel koruyucu donanımları, personel kıyafetlerini, temin edebildikleri bir marka olmayı hedefliyoruz.

Kuruluşundan bugüne kadar “İş güvenliği ekipmanları ve iş elbiseleri  konusunda faaliyet gösteren firmamız, kişisel koruyucu malzemeleri konusunda da dünya markalarıyla iş ortaklığı yapmaktadır. Bursa  merkez ofisi, imalathanesi ve elit çalışanlarıyla ürünlerini yurtiçi ve yurtdışındaki değerli iş ortaklarına özel çözümler sunmaktadır. Özellikle tekstil ürünlerinde, ileri teknolojiye dayalı özgün modelleri; profesyonel, bilinçli müşteri memnuniyeti ilkesini benimsemiş uzman kadromuzla Nilüfer İş Elbiseleri markasıyla hizmet vermekteyiz. Taleplere göre butik olarak özel ürün geliştirebilen firmamız güvenliği, yaşam süresini uzatan ve hayat kurtaran “yenilikçi” ürünleri kullanıma sunmayı ve üretiminde fark yaratarak bu endüstriye değer katmayı hedeflemektedir.

Hayata Risksiz Bağlanmak...

Firmamız, ülkemizin de titizlikle uyguladığı Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde, iş güvenliği ve işçi sağlığını en kutsal değer sayarak kullanıcıyı, Avrupa standartlarındaki kişisel koruyucu donanımla ''Hayata Risksiz Bağlanmayı'' amaçlamıştır.

Müşterilerimize  sunmayı hedeflediğimiz en temel hizmet, onlara en doğru ürünü  temin etmenin yanı sıra, doğru ürünü, doğru şekilde nasıl kullanmaları ve muhafaza etmeleri gerektiğini de öğretmektir. Satış öncesi yaptığımız tespit ve satış sonrası yapacağımız eğitim ve takip çalışmaları  bu yöndedir çünkü İŞ GÜVENLİĞİ İHMALİNİN BEDELİ AĞIRDIR.

Selçuk ORAK